Březový lístek

Oceňování činnosti s dětmi a mládeží

Ohlédnutí za QuoVadis

publikováno 2. února 2016

22. ledna 2016 se sešlo celkem 32 vedoucích z různých organizací v malebném hotelu Rytířsko, aby společně debatovali o směřování hnutí březových lístků, naučili se efektivně poskytovat a přijímat kritiku a zpětnou vazbu a pobavili se o budoucnosti CVVZ.

Ke stažení:

Páteční den byl příjezdový. Díky ne příliš příznivé dopravní situaci bylo shromažďování pozvolné. O to s větším nasazením jsme se ovšem později pustili do diskuze ohledně hnutí březových lístků a Galénova nadačního fondu. Účastníci byli seznámeni s činností fondu za uplynulý rok. Otevřená byla také některé důležitá témata - o nich více v zápise.

Sobotní den byl více věnovaný mezigeneračnímu učení. Tentokrát jsme se pod vedením výborné lektorky Olgy Medlíkové zabývali především tématy kritika a zpětná vazba. Učili jsme se kritiku brát jako něco, co může být užitečné a co nám může pomoct v našem dalším rozvoji. Také jsme si sami v rámci modelových situací zkoušeli poskytovat kritiku tak, aby byla pro druhého přijatelná a skutečně mohla k něčemu sloužit. Bavili jsme se také o rozdílech mezi jednotlivými generacemi - o tom, jak která generace na kritiku reaguje, co nerada slyší atp. Večer jsme potom strávili vyprávěním příběhů o Galénovi, březových lístcích i nás samotných.

Neděle byla opět spíše pracovní než učební. Tématem byly Celostátní vzájemné výměny zkušeností - bavili jsme se o minulých i o těch, co nás teprve čekají. Štáb jihlavské CVVZ nás seznámil s představou, jak bude CVVZ v jejich pojetí vypadat. Diskutovali jsme také o tom, co by bylo dobré dělat jinak a jak.

Fotografie z tohoto setkání lze najít na tomto odkaze: https://www.zonerama.com/Link/Photo/42265458/1150702

Zprávy z Březového lístku

12. listopadu 2019

Dovolujeme si pozvat všechny zájemce o dění v hnutí kolem Březových lístků a CVVZ na tradiční setkání QUO VADIS, které se tentokrát bude konat v Českých Budějovicích v termínu 17. - 19. 1. 2020.
Více zde.

12. září 2019

GALÉNŮV NADAČNÍ FOND POŽÁDAL O REGISTRACI OCHRANNÉ ZNÁMKY BL Proč? Čtěte v našem rozhovoru zde.

1. srpna 2018

V termínu od 10.-26.8.2018 nebude z důvodu dovolené probíhat distribuce BL ani aktualizace pyramidy. Všechny objednávky a hlášenky budou postupně zpracovány až po 27.8.2018. Děkujeme za pochopení :)

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Nositelé březového lístku

Březové lístky se udělují ve všech krajích ČR i na Slovensku. Mezi jejich nositele patří také členové těchto organizací:

  • Junák
  • Duha
  • A-TOM
  • Klub českých turistů
  • Zálesák
  • Pionýr
  • Naturo
  • ČSOP
  • a mnohých dalších
Hledání: