Březový lístek

Oceňování činnosti s dětmi a mládeží

Vyznamní nositelé BL

Jaroslav Brejcha - Bolid (12)

publikováno 14. ledna 2012

* 23. června 1929

Narodil se a trvale žije v Rokycanech. Povoláním je pedagog (absolvent Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, obor fyzika-chemie), učil fyziku. Nositelem 12. stupně je od roku 1990.

Ivan Makásek – Hiawatha (9)

publikováno 10. května 2011

Ten, který tvoří wampumy (nar.1944 v Praze).

V dětství byl členem Foglarových Hochů od Bobří řeky, v roce 1959 zakládá kmen Dakota (Spojenci) a získává přezdívku Malý Medvěd. Patnáctiletí kluci jsou ovlivněni četbou Karla Maye a E. T. Setona a činnost Dakoty tomu odpovídá: lasování, střelba z luku, znalosti stopování i všeho, co roste v přírodě… Aniž to v té době tušili, pokračovali přímo ve stopách českých woodcrafterů z let poválečných. Malý Medvěd se po roce 1962 stává vůdcem Roverského kmene Dakota, jehož náplň se rozšiřuje o trampování a skauting.

Pavel Jedelský - Kili – Soewah (7)

publikováno 10. května 2011

aneb jak ho vidí Eva Jedelská - Činkapi

Začnu od konce - jak se mu vlastně říká? Mezi woodcraftery a indiány je znám pod lesním jménem Soewah (Malá řeč), skauti mu říkají Kili. Není snadné ho zařadit do nějaké tábornické škatulky. On sám říká: "Mým vzorem byl vždy Ferda Mravenec, i když si už někdy připadám jako Brouk Pytlík."

Josef Bláha - Řešetlák (9)

publikováno 16. února 2011

Tramp, skaut, woodcrafter, foglarovec, bývalý vedoucí dětských oddílů různého zaměření, textař, básník, spisovatel, fotograf a sběratel, především knih a časopisů s výše uvedenou tematikou.

Vlasta Mokrá (9)

publikováno 21. ledna 2011

* 29. října 1961 v Kyjově

První dětský oddíl začala navštěvovat ve svých sedmi letech. Její oddíloví vedoucí, Karel Hromek a posléze Jiří Poláček ji přivedli až na ždánickou táborovou školu pro instruktory.

Jaroslava Vosátková (9)

publikováno 6. dubna 2010

Před dvěma lety při Táborských setkáních byly uděleny dvě ceny města. Marii Šechtlové (in memoriam), za celoživotní fotografické dílo a propagaci města Tábora doma i v zahraničí. A Jaroslavě Vosátkové (Babička Jarka) za celoživotní aktivní činnost v Klubu českých turistů, Klubu za starý Tábor a Společnosti pro zachování husitských památek, která je za svou práci s dětmi a mládeží nositelkou osmého stupně Březového lístku.

Přečtěte si starší články: 
 1 
 2 
 3 
   další 

Zprávy z Březového lístku

12. listopadu 2019

Dovolujeme si pozvat všechny zájemce o dění v hnutí kolem Březových lístků a CVVZ na tradiční setkání QUO VADIS, které se tentokrát bude konat v Českých Budějovicích v termínu 17. - 19. 1. 2020.
Více zde.

12. září 2019

GALÉNŮV NADAČNÍ FOND POŽÁDAL O REGISTRACI OCHRANNÉ ZNÁMKY BL Proč? Čtěte v našem rozhovoru zde.

1. srpna 2018

V termínu od 10.-26.8.2018 nebude z důvodu dovolené probíhat distribuce BL ani aktualizace pyramidy. Všechny objednávky a hlášenky budou postupně zpracovány až po 27.8.2018. Děkujeme za pochopení :)

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Nositelé březového lístku

Březové lístky se udělují ve všech krajích ČR i na Slovensku. Mezi jejich nositele patří také členové těchto organizací:

  • Junák
  • Duha
  • A-TOM
  • Klub českých turistů
  • Zálesák
  • Pionýr
  • Naturo
  • ČSOP
  • a mnohých dalších
Hledání: