Březový lístek

Oceňování činnosti s dětmi a mládeží

Diskusní fórum > O Březových lístcích


24. 10. 2019, 19:30   odpovědět
Vítězslav Čermák
Ahoj, rádi bychom udělili BL našim vedoucím 19 přední hlídky RR. Ale v jejich okolí se až na mně, nevyskytuje dostatečný počet nositelů BL - žádný nositel. Existuje nějaká možnost jak jejich skvělou práci ocenit? Děkuji za radu.
4. 2. 2019, 16:49   odpovědět
Vladimír Hobzek Pink
Postrádám na pyramidě stále naše jména
Pegas Rudolf Kašpar a Pink Vladimír Hobzek
čestný BL udělila SR GN jiždávno
 
11. 4. 2019, 13:17   odpovědět
Hobzek Vladimír - PINK
Kdopak mi odpoví, že to nejde, ale půjde?
1. 8. 2018, 09:55   odpovědět
Molly
V termínu od 10.-26.8.2018 nebude z důvodu dovolené probíhat distribuce BL ani aktualizace pyramidy. Všechny objednávky a hlášenky budou postupně zpracovány až po 27.8.2018. Děkujeme za pochopení :)
1. 8. 2018, 09:53   odpovědět
Molly
Jak tedy aktuálně vše funguje?
1) Objednávky odznaků a samolepek - napište mi na blanka.zankova@gmail.com počty a stupně odznaků/samolepek, adresu doručení a IČ organizace, na kterou vystavím fakturu. Zásilku odesílám do dvou dnů doporučenou poštou a fakturu posílám emailem.
2) Aktualizace pyramidy - hlášení posílejte přes online formuláře na těchto stránkách....formuláře vyplňujte poctivě ve všech kolonkách, jinak vám pošleme výzvu k doplnění.....
Případně se ptejte...... Molly a Jája
1. 8. 2018, 09:41   odpovědět
Molly
Přátelé, kamarádi,
na jaře letošního roku docházelo a přiznávám, že i trochu zmatečně, k postupnému přebírání správcovství celostátní pyramidy včetně distribuce BL....postupně si také nastavujeme nová pravidla tak, aby se nejen nám dobře pracovalo, ale především, aby jste byli vy, nositelé a udělovatelé, spokojeni s naší prací.......Budeme rádi za jakoukoli připomínku či námět, který nám všem pomůže ke zlepšení fungování webu, distribuce odznaků i aktualizaci pyramidy......Molly a Jája
3. 10. 2016, 15:09   odpovědět
Ondra
Zdravím, o BL jsem se dozvěděl s blížící se CVVZetkou v Jihlavě. Velmi mě to zaujalo a chtěl bych někomu BL udělit. Podle popisků jednotlivých stupňů by si ten člověk zasloužil 3. nebo 4. stupeň. Nevím jestli se může udělit rovnou vyšší stupeň nebo se musí začínat od jedničky? Každopádně ve svém okolí neznám nikoho s BL (přitom adeptů by bylo hned několik) a proto bych potřeboval poradit jak postupovat. Chápu že je potřeba určitý počet podpisů na dekretu ale jak do toho skočit? Díky moc za rady
 
26. 10. 2016, 16:59   odpovědět
Tom Bartoň - K.
Ahoj,
Březové lístky se udělují postupně, od jedničky výše, ve výjimečných případech je umožněno udělit rovnou druhý stupeň (vyšší však nikoliv). Pro lidi se zásluhami, kteří už nejsou tak aktivní je možné udělit čestný březový lístek.
Se začátkem udělování Ti můžeme pomoci - v tom nevidím problém, dekrety si vyrob (v sekci ke stažení jsou nějaké vzory, ale můžeš si vyrobit i zcela unikátní), my Ti je pomůžeme podepsat, odznaky dodám.
Detaily bych probral přes mail :o)
3. 5. 2016, 00:49   odpovědět
Harrry
Dobrý den.
Chci se zeptat, jestli existuje nějaké pravidlo pro minimální stupeň pro podepsání dekretu. Například: Když chci udělit 5. stupeň, na listině musí být nejméně 1 podpis stejného (tedy 5.) stupně? A nebo stačí i když se najde 50 lidí s 1. stupněm?
A nebo obráceně - když chci udělit 1. stupeň - musí být na podpisu i někdo s vyšším stupněm? nebo opět bude stačit 10x1.?
Díky.
 
11. 6. 2016, 20:33   odpovědět
Tom Bartoň - K.
Ahoj,
striktní poměr udělovatelů, resp. výše podpisů není, nicméně by bylo lepší (a rozhodně to má i vyšší váhu), když budou i udělovatelé kopírovat pomyslnou pyramidu. Jinými slovy: je žádoucí, aby se na dekretech pro vyšší stupně objevili nositelé vyšších stupňů - je předpoklad, že čím vyšší stupeň uděluješ, tím větší okruh lidí toho dotyčného zná... Každopádně pravidlo je, že musí být min. tři udělovatelé. V případě nejasnosti se, když tak, ještě ozvi.
K.
 
12. 6. 2016, 08:06   odpovědět
Tom Bartoň - K.
Pro příklad: Pro udělení 5. stupně by tedy čistě teoreticky stačilo 50 lidí s 1. stupněm. Ale bylo by to divné, že člověku, který má dostat 5. stupeň, se nepodepíše nikdo, kdo má i vyšší stupeň BL...
25. 3. 2015, 16:48   odpovědět
Jája
Ahoj, rádi bychom udělili dlouholetým vedoucím druhý stupeň BL. Ale nerozumíme podmínce udělování: "Vyšších stupňů může být udělena maximálně polovina ve srovnání s počtem nositelů nejbližších nižších stupňů." Znamená to, že na druhý stupeň to mohou podepsat jen nositelé prvního BL, nebo mohou dekret podepsat i třeba 3 nositelé 2. stupně?
 
27. 4. 2015, 16:54   odpovědět
Tom Bartoň - K.
Ahoj,
není tomu tak, to pravidlo je proto, aby byla zachována jakási pomyslná pyramida, př. na jeden třetí stupeň připadají dva druhé a čtyři první. Tím by měli být nositelé v rovnováze, ale nenech se tím omezit. Podpisovou sílu mohou pochopitelně tvořit i nositelé vyšších stupňů (a je to i žádoucí). Když tak piš dále :o)
K.
23. 2. 2015, 21:56   odpovědět
Václa Michna
Již je to dlouho, co jsem vypadl ze společenství, jak to Galén nazýval, GS. Je to kopec vzpomínek, ale taky hodně základů, které formují můj život. Když jsem dostal zelený březový lístek, tehdy ještě označený jako JUN, bylo to pro mne to největší vyznamenání, kterého jsem mohl dosáhnout. Jsem rád, že tradice březových lístků stále pokračuje. A jedna malá zajímavost historie - víte, že první zlatý stupeň BL byl udělen J.Foglarovi a byl zhotoven ze snubních prstenů Galéna a jeho manželky?
11. 11. 2014, 23:56   odpovědět
Tuwanakha
Nestálo by za to, dát zde vědět o brožurkách, které pojednávaly o BL (oba Juniverzy- Davy, Nemo), Juny a KPJF (ivo Vápenka) a asi 10 dalších... Rikky by jistě mohl doplnit i info o občasnících 5Pé, které vydával asi od 1999 roku. A jistě by nebylo od věci zmínit se o Galénově autobiografii Mé životní výhry (SPJF, 1993)...
11. 11. 2014, 23:29   odpovědět
Tuwanakha
Ahoj, koukal jsem, že v historii BL je jedna chybka: BL z 1979 (Uherské Hradiště- Nemo) se už po roce 1990 příliš nepoužívaly, byla vytvořena nová raznice (ta současná- Ždánická). Vizuálně se od sebe obě raznice dost liší (mohu poslat foto). Navíc raznice z r. 1979 byla pouze 9-ti stupňová. Ždáničtí navíc po revoluci vyrobili bronzový BL (odlišný od současného, byl zalit v pryskyřici). Zlatý a stříbrný odznak se nechával dělat u klenotníka. Existovaly také BL na šroub s matičkou.
 
17. 2. 2015, 19:29   odpovědět
Tom Bartoň - K.
Ahoj,
děkujeme za podněty, zároveň se omlouvám za tak pozdní odpověď - na konci ledna jsme byli jak s Nemem, tak s Rikim. O obou Tvých příspěvcích jsme se bavili a momentálně řešíme, jak s poskytnutými informacemi naložit - jestli rozšířit historické okénko apod.
Každopádně - zmiňuješ možnost poskytnuté fotky raznice, věřím však, že nejen té. Mohl bys nám je, prosím, poskytnout - určitě bychom je uvítali ve stále rozšiřovaném archivu, ale také zvážíme možnost uveřejněnní.
Děkuji moc.
K.
2. 10. 2013, 00:33   odpovědět
Václav Benda
Přeji hezký den,
ačkoliv jsem posílal aktualizace z naší místní Pyramidy,kterou spravuji,nic se již déle jak - měsíc a půl neděje.Aktualiz bylo více než 7.A tak neví co je špatně a kde se stala chyba.Použil jsem :ON-LINE FORMULÁŘE
Formulář pro hlášení nového nositele a
formulář, na nahlášení nositele vyššího stupně BL, který dosud není zanesen v Pyramidě.
A nevím zda mám zasílat nové aktualizace. Ben-Středisko Dnešice - ORJ - Plzeň jih,strážce místní Pyramidy
 
15. 10. 2013, 22:20   odpovědět
Tom Bartoň - K.
Ahoj,
za prodlení se omlouváme, nicméně je možné, že nastala nějaká chyba v systému. Prosím, kontaktuj v této věci Petra Vaníčka - správce celostátní desky cti (viz kontakty) a zeptej se přímo jeho. Každopádně se omlouváme za komplikace.
Díky a pohodový den,
Kuchtík, Ostrava
 
1. 11. 2013, 00:14   odpovědět
Václav Benda - Ben
Přeji Vám všem hezký den, stále doufám-me,že aktualizace došly a budou provedeny.A však nevím,zda mám odesílat nové.Začínají se mi zde nové aktul.hromadit.Vím a chápu,že je vše o čase. Ben-Středisko Dnešice - ORJ - Plzeň jih,strážce místní Pyramidy
12. 7. 2013, 10:57   odpovědět
Bílý Los
Pro nositele Juniorů a Březových lístků: Nadešel čas letních pobytů a mnozí z nositelů erbů JUN a BL se věnují dětem na svých táborech. Všem patří poděkování za jejich snahu a obětavost.
Bílý Los /M.Chupík/ pořádá a svolává na 14.9.2013 3denní setkání do Frýdku-Místku k chatě Kabourka na Dobré. Účastníci se budou zaobírat širokým souborem závažných otázek bývalého "mikrokolektivního hnutí". Pokud Vás tento okruh zaujal, ozvěte se. Zájemci se hlásí přes můj e-mail.
23. 1. 2013, 22:04   odpovědět
Ben - Středisko Dnešice
Vážení kamarádi,bratři..včerejší ho dne nás navždy opustil bratr Janoušek Luboš,Papuch nositel březových lístků a člen našeho skautské střediska.Za jeho obětavou činnost mu právem náleží náš dík. S úctou Ben,střediskový vůdce
24. 12. 2012, 10:48   odpovědět
Bílý Los
Setkání v Třebíči je připraveno na 25.ledna 2013. Svou přihlášku jsem již odeslal. Změnu v názvu "Pons" jsem přivítal. Pons neměl rozhodovací pravomoc pro Hnutí a od sestavování "Kolegii" Jun-Bl se upustilo. Role "GNF" taktéž není ujasněna. Domnívám se, že pravomoc 20 strážců pyramid bez "Kolegií" je nedotatečná. Budoucí název" Quo Vádis" je diskutabilní z důvodu pedofilních afér J. Tůmy-11.stupeň st.Bl. Tatanka je informován.
18. 5. 2012, 12:22   odpovědět
Pegas
Připojuji se k Tatankově vzpomínce na zesnulého Jerryho, vyjadřuje plně i moje pocity. Byl to velký a příkladně se chovající SKAUT-JUNÁK, vzor pro jeho okolí. Po seznámení se s Hnutím Březový lístek jsem proto vždy očekával na své nápady především Jerryho názor. Jerry mi bude moc a moc chybět. Pegas
 
9. 5. 2012, 19:14   odpovědět
skaut
Nazdar bratři a setry. Při udělení stupně je potřeba 10 lidí kteří mají už BL udělen? V oddíle nemáme totiž nikoho kdo by BL vlastnil a chtěli bychom navrhnout jednu skautku od nás. takže potřebujem někoho s BL? :D děkujem
 
10. 5. 2012, 22:28   odpovědět
RaDaR
Ahoj bráško.
Není potřeba 10 lidí, ale podpisová síla 10. Tzn. že se na dekret musí podepsat lidi, co už mají udělený BL a počet jejich stupňů dává dohromady alespoň 10. Když se podíváš, najdeš tu podrobnější vysvětlení.
Pokud ve svém okolí nemáte žádné nositele, napiš, něco vymyslíme - poradíme.
16. 12. 2011, 17:29   odpovědět
Šiky - Plzeň
Nazdar kamarádi, bratři, chci vás pozdravit a na něco se pozeptat. Vedu oddíl. Junáka - Jakým způsobem mohu udělit první - zelený lístek, neznám pořádně žádného z nositelů Brez. lístku. V oddíle, by jsme měli dostatečnou podporu tzn. 10 a víc - ale nikdo z nás není nositel BL
 
16. 12. 2011, 20:56   odpovědět
Ben-Dnešice,ORJ - PJ
vaclav.benda@seznam.cz Rád ti pomohu, Šiky, známe se ze setkání s Dánskými skauty? Napiš. Ben
 
16. 12. 2011, 17:42   odpovědět
Jerry
Ahoj Šiky, předně si ujasněme pojmy, v oddíle nemáte dostaečnou podporu 10 a víc, protože sám píšeš, že nikdo není nositelem BL. Podle pravidel na těchto stránkách musíš mít na udělovačce podpisy nejméně deseti nositelů 1. stupně, nebo adekvátně vyšších stupňů, aby součet jejich podpisové síly dal nejméně 10 (na udělení zeleného prvního stupně). Na udělovačce dále musí být nejméně 3 podepsaní nositelé, to značí, že nositel bronzového 10. stupně sice má podpisovou sílu 10, ale nemůže nikomu sám
 
16. 12. 2011, 17:45   odpovědět
Jerry
dekret podepsat. V tomto případě je zákonité, že vám musí pomoci Bl k vám "zavést" některé spřátelené společenství. Zde mě napadá zrovna Ben ze skautského střediska Dnešice, který zde má také dotaz, a který je z Plzeňského kraje. Nebo mrkni do pyramidy na plzeňské nositele.
3. 12. 2011, 21:32   odpovědět
Čáp
Ahoj, jak jsem studoval seznamy nositelů, všiml jsem si jedné dvojznčnosti. Nositelé za SPJF jsou uvedeni buď jako SPJF nebo jako Bobří stopa (asi původní označení). Nešlo by to sjednotit vše pod SPJF? Mám poslat nějakou oficiální žádost? :)
 
4. 12. 2011, 14:50   odpovědět
Jerry
Ahoj, není problém, pokud chceš plošně - bez selekce - změnit všechny Bobří stopy na SPJF, stačí potvrdit mailem. Já si to v databázi srovnám. Pokud bys chtěl opravit i jiné údaje, pak použij formulář pro hlášení změn ke stažení na tomto webu. Měj na paměti vždy to, že bez pokynů vás udělovatelů samovolně data ne webu neměním
1. 12. 2011, 00:17   odpovědět
Ben-Dnešice
Nestálo by podpořit soutěž - soutěže - nemám kontakt na správce stránek.Ale soutěže,které byli před mnoha lety a stále visí na nástěnce nejsou dobré. Co o lístcích - BL dát vědět např. na web: Teepek .cz,Hranostaj,Skautská křižovatka. Nevím do jaké míry mohu nebo nemohu být aktivní. Děkuji za odpo. Ben - Junák - střed.vůdce Dnešice
 
3. 12. 2011, 18:19   odpovědět
Jerry
Při dodržování pravidel můžeš být aktivní asi bez omezení. Zjisti si co na to bude říkat Junák, jednotlivé webové stánky co jmenuješ. Před několika lety byl správcem skautské pyramidy BL Kšanďák, který nyní nevyvíjí zádné aktivity, pravděpodobně z důvodu, že dospěl k přesvědčení, že spravovat skautskou pyramidu v ČR, která je vzhledem k velikosti organizace t.č. největší, je zbytečná papalelní práce s tím co dělám já, tedy správce celé pyramidy ČR.
 
3. 12. 2011, 18:21   odpovědět
Jerry
Pokud se kdokoliv nenajde ve stávající pyramidě, většinou se neshání po tom, kdo jeho udělení neposlal, ale přímo na mě s probou o nápravu
1. 12. 2011, 00:09   odpovědět
Ben
Dotaz: Zda je možné udělit čestný lístek BL - i mimo ČR.(Předpokládáme dodržení všech náležitostí k BL)
 
3. 12. 2011, 18:13   odpovědět
Jerry
Když se podíváš mezi nositele ČBL, tak najdeš odpověď sám. V devadesátých letech byly udělovány ČBL i do ciziny a běžné BL žijí i na Slovensku, i když nemáme aktuální zprávy
8. 2. 2011, 19:41   odpovědět
Pegas Praha 10
Milí přátelé Březového lístku,
15. PONS skončil před 16 dny. Těm, kteří se o něm chtěli něco dovědět, jsem poslal písemné vylíčení svých a Jerryho dojmů. Pro čtenáře těchto stránek jsem připravil subjektivní popis toho, co se mi na 15. PONSu líbilo a co naopak ne. Jejich šéfredaktor mi sdělil, že své názory mohu kdykoli zaslat do Diskusního fóra návrhu, zprávě atd. Závěry 15.PONSu budou brzy na těchto webových stránkách „vyvěšeny“; pak zveřejním svůj zmíněný příspěvek.
25. 1. 2011, 13:44   odpovědět
K.
Ahoj,
děkujeme za hojnost příspěvků, které se zde v průběhu první poloviny ledna objevily. Tyto však sloužily jako podněty diskuzí pro 15. PONS v Haluzicích, a proto v současnosti postrádají aktuálnost a byly archivovány a z této ziskuze smazány.
Díky za pochopení.
 
2. 2. 2011, 10:40   odpovědět
Ampér
Mohl by ses alespoň podepsat. Tento čin nespolupráce pokládám tedy za kolektivní vinu. Je to nečestné držiteli jakéhokoliv stupně BL. FUJ!
 
8. 2. 2011, 22:38   odpovědět
Martina
:D tak tohle mě po dnešním velmi náročném dni docela rozesmálo :D
 
10. 2. 2011, 13:05   odpovědět
K.
:o)
 
4. 2. 2011, 14:55   odpovědět
Jerry
Dovoluji si připomenout, že na PONSu na Haluzické hájovně bylo jasně a hlasitě řečeno, že správcem diskuzního fóra na www.brezovylistek.cz je Kuchtík. My co jsme poslouchali, jsme to K pochopili. Ale je dobře, že Kuchtík takto dal vědět i dalším případným návštěvníkům stránek, kterou část má na starosti. Jinak tato informace sem byla dána již po loňském PONSu v Kroměříži, kde byl tímto pověřen.
 
4. 2. 2011, 10:03   odpovědět
Kuchtík
Ahoj,
omlouvám se za nepodepsání se. Pokud máš zájem o zaslání proběhlé archivované diskuze, napiš mi, prosím, email - rád (dle Tebe) nespolupráci napravím a texty Ti pošlu.
Pohodový den,
Kuchtík (Ostrava)
19. 12. 2010, 18:21   odpovědět
Pink
Chtěl bych alespoň touto cestou, pořát všem držitelům BL a přátelům, vše nejlepší v tom novém roce, ale hlavně hodně zdrav í, jsme přece ještě stále přátelé!!!
7. 5. 2010, 13:22   odpovědět
Bílý Riki(8)
Ahoj kamarádi, už posedmé budeme na Táborsku pořádat Bambi, dříve Bambiriáda (www.bambi2010.bloguje.cz), kde budeme opět slavnostně předávat Březové lístky. Už se těším....
6. 4. 2010, 16:57   odpovědět
PinkH
Díky Riki za příspěvěk, je to prima, že jsou mezi ními lidé, kteří přes nepřízeň osudu, ani o krok necouvnou ze své cesty. Malá poznámka: škoda že není uvedeno, jak získávala BL.Aby ta mládež pochopila, že nebyl jen jeden a pak už ztratila zájem. Máme mnoho zelených, ale ty vyšší už chybí v pyramidách, nejsou vytrvalci!
11. 2. 2010, 13:14   odpovědět
Pink
Omlouvám se, že jsem nespecifikoval, jaké druhy to mohou být. Pro klid všech, kteří umí a mohou je vytvářet, ubezpečuji, že vítám jaké koliv. Jerrymu se omlouvám, mám ty jeho ještě uchovány v archivu a budou také veřejnosti představeny. Nehodlám, žádné UL podceňovat naopak vítám i dětskou tvořivost.
10. 2. 2010, 13:40   odpovědět
Pink
Sháním pro archiv Udělovací listy, pošlete návrhy, objeví se i na těchto stránkách. Je to a bude to historie
 
11. 2. 2010, 12:58   odpovědět
jerry
Pinku, kdysi jsem posílal ukázky udělovacích dekretů, které jsem vytvořil na všech 12. stupňů i na čestný. V galerii ukázek se objevil pouze ten na žlutý stupeň. Dál jsem to neřešil, takže já nerozumím
 
11. 2. 2010, 10:13   odpovědět
Kuchťa
Supr nápad, nějaké "udělené" udělovací listy určitě sehnat mohu ;o)
Jakmile něco budu mít, určitě se ozvu. Pinku, preferuješ kopie papírové?? Nemám problém udělat kopie (klidně barevně) ani naskenovat, takže co preferuješ?? A pokud papírově, pošli mi, prosím, na mail svou adresu korespondenční. Díky moc
 
10. 2. 2010, 14:06   odpovědět
Pegas Praha
"Všemi deseti" se připojuji k Pinkově prosbě o poskytnutí Udělovacích listů do jím vedeného archivu. Je přece nutné uchovávat nejen návrhy, ale i kopie skutečně předaných dekretů. Můžete mu je posílat jak "papírovou" poštou, tak po skenování e-mailem. Těším se na ně!
5. 2. 2010, 21:51   odpovědět
jerry
Proč jste Mirku nezvolili jízdu z Frýdku přes Kunčice a Ostravu po hlavním koridoru až do Hulína, když byla trať z Frýdku na Valašské Meziříčí zavátá? České dráhy v této situaci prodávali jízdenka na delší trasy za cenu té přímé a nejkratší, stačilo se jen informovat a sledovat povětrnostní situaci. A Tatanka i my ostatní nedůchodového věku máme spoustu dalších povinností, tak je pochopitelné, že nemůže viset na webu BL zápis z PONSu ještě v den jeho konání a dnech následujících. To můžeš vyžadovat od placených profesionálů, kteří se zavážou smluvně k nějakým termínům.
Zajímá mne, zda se vůbec sešel do Kroměříže svolaný PONS a o čem jednal
 
5. 2. 2010, 10:52   odpovědět
Tatanka
Závěry zde budou začátkem příštího týdne.
 
3. 2. 2010, 07:15   odpovědět
Tom Bartoň - Kuchtík
Ahoj,
dobře že se ptáš... PONS se pochopitelně sešel - na programu byly samé důležitosti, počínaje propagací BL, a správou webu až po udělování vyšších stupňu BL, apod. Bližší info se bude možná na webu www.brezovylistek.cz. Debaty byly svižné, k věci a vždy s konkrétním závěrem - prostě paráda. Navíc se sešlo docela dost lidí... ;o)
29. 12. 2009, 02:00   odpovědět
stergi
Si myslím, že bratr Kšanďák Skautu spíš škodí než prospívá.....
 
30. 1. 2010, 14:38   odpovědět
Míra
hmm a v čem?
 
11. 2. 2010, 18:13   odpovědět
Jerry
hmm a co se zeptat stergiho?
 
26. 1. 2010, 21:12   odpovědět
Bílý Riki(8)
Já jsem přesvědčen zase o tom, že je tomu naopak - Kšanďák hnutí BL ve skautin prospívá...
3. 9. 2008, 14:11   odpovědět
Čiki
Pro Jerryho: Už potřetí během roku a půl posílám aktualizaci Pyramidy Bobří stopy a tentokrát bych byl opravdu vděčný za zmínku, jestli e-mail došel nebo ne. Poslal jsem ji ze dvou nezávislých mejlů a pokud mi nedojde upozornění, že zprávu nelze doručit, tak musela dojít.
 
10. 9. 2008, 20:26   odpovědět
Jerry
Už to visí na webu
19. 7. 2008, 16:57   odpovědět
Jirka
Ahoj. Podívejte se na: www.fotogalerieuplnek.euweb.cz
22. 2. 2008, 17:59   odpovědět
Čiki
Ahoj Jerry. Před pár dny jsem ti posílal e-mail s aktualizací pyramidy. Došel ti? Nedostal jsem potvrzenku. Jestli ne, můžu ho poslat znova.
 
9. 3. 2008, 20:34   odpovědět
Čiki
Mám pocit, že by to chtělo jinýho poštovního klienta:-P
13. 2. 2008, 23:03   odpovědět
Čáp z Adamova
Ahoj, díky za pěkný životopis Jestřába na vašich stránkách i odkaz na SPJF. Právě před pár dny jsme i my udělovali březové lístky 1. stupně.
 
13. 2. 2008, 23:08   odpovědět
Čáp z Adamova
Přivítal bych u článku o Jestřábovi však ještě nějaké podrobnosi o jeho účasti na VPH a udělených březových lístcích. Bylo by to možné?
 
5. 3. 2008, 14:57   odpovědět
Rudolf Kašpar-Pegas
Snažím se Ti odpovědět dnešním samostatným e-mailem. Pegas
 
26. 2. 2008, 21:26   odpovědět
P
Prosím, rozveď svůj dotaz z 13/2 2008.
11. 2. 2008, 18:09   odpovědět
Jirka
Ahoj ! I já přeji vše nej v novém roce. Udělal jsem nowej web: www.ctrnactidenik-uplnek.euweb.cz
24. 1. 2008, 22:55   odpovědět
Jaroslav Štandera (Gemby)
Ahoj všichni, velice nás nadchla myšlenka březových lístků a rádi bychom se zapojili.Jsme Táborový klub z Hradce Králové a chci se touto cestou zeptat na kontakt na někoho z HK kdo má na starosti pyramidu.Díky Jarda
 
10. 2. 2008, 14:29   odpovědět
Rudolf Kašpar-Pegas
Nazdar, milý Gemby, omluv prosím opožděnou odpověď. Správcem celostátní Pyramidy je Jerry, kontakty na něj jsou na www.brezovylistek.cz v rubrice Kontakty nebo Pyramida. V Hradci Král. nepůsobí lokální správce Pyramidy. K rozběhu uplatňování myšlenek BL Ti rád odpovím na Tvé konkrétní dotazy, rád Ti jistě poradí i hradecký Vratislav Cvejn-Démon s e-mailovou adresou VCvejn@ksz.hrk.justice.cz.
31. 12. 2007, 22:01   odpovědět
Jirka
Ahoj. Přeji všem hezkého Silvestra, a krásný nový rok 2008. JIRKA www.abradio.cz/radio/199/hit-radio-foglar
21. 12. 2007, 17:03   odpovědět
Grizzly
Ahoj ! Víte o tomhle ? www.abradio.cz/radio/hit-radio-foglar
21. 11. 2007, 18:28   odpovědět
Pegas
Reaguji - asi jako první - na novou anketu. Letáček s novým programem CVVZ 2008 jsem si pozorně a bez emocí přečetl, je v něm mnoho "dobrých ůmyslů vedoucích do pekel", především mimořádně těžkých úkolů pořadatelů. Nemohu se ubránit dojmu, že program není podložen detailními nároky. Proto jsem Přerovským napsal své podrobné výhrady a doporučení, především rychle a slušně reagovat na námitky, uveřejňované na www.cvvz.cz, snažit se věci domyslet a vyzvat ke spolupráci kritiky a debatéry. Pegas 21.11.07 18:00
17. 11. 2007, 14:42   odpovědět
Monty z Valmezu
Ahoj, tak jsem se díval, zda jsem se už začlenil do nositelů březových lísků a zjistil jsem, že ne a přitom jsem so stáhl žádost a poslal mailem. Asi máte hodně práce.
http://montyvalmez.hostuju.cz
http://benef.ic.cz
 
21. 11. 2007, 06:53   odpovědět
Jerry
ahoj Monty, mám moc práce, ale ne tolik, abych Tě nezařadil do pyramidy, kdyby mi něco přišlo. Pošli se prosím znovu, ale požaduj potvrzení, že jsem mail dostal. doporučuji to každému, protože i mě se v poslední době stává, že některý mých mailů neodjde a dochází i k horšímu průšvihu, než je ten s Tvým jménem v pyramidě, třeba že někdo někam jede 200 km na akci, která je zrušená a podobně. Díky Jerry
 
27. 11. 2007, 13:27   odpovědět
Monty z Valmezu
Tak to je fakt, Jerry. To se mi taky stalo a ještě večer jsem jel domu. Takže promiň a zašlu ty infa. Měj se fajn a Ahoj...
 
3. 12. 2007, 09:57   odpovědět
Jerry
ahoj Monty, stále mi nic od Tebe nepřišlo.
17. 10. 2007, 22:03   odpovědět
Inža
Ahoj Tatanko, prosím tě mohl by jsi změnit pyramidu? Já si toho v sobotu nevšiml, že ti Charlie neposlal aktualizaci stavu, když mi ho navrhl. Já už mám 4.st BL byl mi udělen v srpnu 2006. Díky Inža
 
30. 10. 2007, 07:35   odpovědět
Tatanka
Ahoj... zařídím to... pošli mi prosím mailem i ty co jsi udělil na Stínadlech... Díky...
 
24. 10. 2007, 12:59   odpovědět
Pegas
Milý Inžo, podle přezdívky nelze změnu provést. Ohlaš ji, prosím, pomocí blanketku, který je ke stažení v rubrice Parymida. Dík
14. 10. 2007, 18:55   odpovědět
Čiki
Může mi někdo vysvětlit, co se stalo s Jerrym? Poté, co jsem mu poslal poslední aktualizaci naší pyramidy (před rokem), doplnil jen asi půlku lidí. Z vyšších stupňů nikoho. Když jsem mu poslal mejl, aby to napravil, ani mi neodepsal a ani po půl roce se nic neděje. Myslím, že vůči lidem z mé pyramidy je to poměrně neslušné gesto.
 
23. 10. 2007, 10:06   odpovědět
Jerry
ahoj Čiki, nezlob se ale od Tebe mi nic nepřišlo, sám vidíš v aktualitách jak často aktualizuju pyramidu, proto mě překvapuje, že se v diskuzi ptáš jestli někdo neví co se se mnou stalo. Myslíš, že to za mě dělá automat? Nestalo se mi poprvé, že nedošel některý mail - i v práci třeba objednávka dodavateli. Proto Tě prosím ,abys ve vlastním zájmu požadoval potvrzení o přijetí a jestli můžeš, tak pošli změny znovu a prosím na formuláři, který je k tomuto účelu na stránkách ke staření. díky Jerry
14. 10. 2007, 16:25   odpovědět
Grizzly
To by mě zajímalo, kdo se stará o Žďárskou pyramidu BL Ve Žďáru n. Sázavou . Těch nositelů je mnohem víc !!!
Dík za informace JIRKA KLUBOVNÍ HNUTí o.s.
 
30. 10. 2007, 07:37   odpovědět
Tatanka
Ahoj... Jsem sice strážcem Pyramidy na Vysočině, ale o nikom ze Žďáru také nevím...
 
30. 10. 2007, 17:45   odpovědět
Jirka
tatanko, a odkud si ? Vím o mnoho lidech, co ve Žďáru mají BL, vezmu si od příštího roku jejich mapování. Vím, že jich mají nejvíce skauti a členové Klubovního Hnutí o.s., a čtenářské kluby, které jsou organizovány pod časopisem ÚPLNĚK.
 
14. 11. 2007, 15:13   odpovědět
Tatanka
Super... Jsem z Třebíče... Budu rád,když se ozveš na mail tatanka@brezovylistek.cz. Díky. (nebo se potkáme na CVVZce v Třešti?
 
23. 10. 2007, 10:09   odpovědět
Jerry
ahoj Grizzly, bohužel o nikom nevím, zkus zapátrat, jestli jsi z místa. Přímo ze Žďáru nad Sázavou mi nikdy žádná aktualizace nepřišla. Skauti ze Žďáru to mají přímo ode mne coby lídra LŠ Stříbrná řeka, kde byli svého času frekventanty
 
21. 10. 2007, 13:17   odpovědět
Jirka
Kdyžtak koukněte na: www.casopis-uplnek.euweb.cz nebo na: www.klubovni-hnuti.wz.cz Můj blog: www.becvar.blog.denik.cz
29. 8. 2007, 12:56   odpovědět
Monty
Je mi 28let a byl a také jsem vedoucím klubu KŹK KMH 266 Robnsoni z Valašského Meziříčí. Já sám osobně mám 3. stupeň BL a jsem na to patřičně hrdý. Klub sice prakticky neexistuje, ale kamkoliv jedu já na akci, vždy napíšu, že jsem ze svého klubu. Vznikli jsme v roce 1989 a nepřímo zanikli v roce 98-2000, po různých bolestech. Nemyslím tím hádání atd, ale to že nebyl čas. Śkola, práce apod. No prostě kdykoliv cokoliv, vždy bude z KŽK KMH 266 Robinsoni a vždy to budu psát, kamkoliv jen pojedu. Jinak zdravím Nema, Flíka, Galéna a ostatní, které znám.
http://montyvalmez.hostuju.cz
 
18. 11. 2007, 21:41   odpovědět
Grizzly
Ahoj Monty, konečně se tu objevil hlasatelak ! taky sem mel klb. A nějakým zázrakem vydržel do dneška ! 566. KMH Zlatý Květ.
bylo by dobré, kdyby sem napsalo víc lidiček, co měli klub....
 
2. 9. 2007, 16:19   odpovědět
Pegas
Milý Monty, Tvoje věrnost tradici klubu mne moc těší. Prosím, napiš všechny údaje o sobě do ohlašovacího blanketu, umístěného v rubrice Parymida, o odešli ho e-mailem Jerrymu - tak se začleníš do seznamu nositelů 3. stupně BL. Děkuju předem. Pegas
1. 7. 2007, 16:09   odpovědět
Grizzly
No, lidičky. Moc mě štvete. Kdo vymyslel ten tapad, delat našivkové BL ? To je pěkná kravina, a doufám, že od toho odpustíte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kovové BL Jsou lepší.
 
17. 7. 2007, 13:34   odpovědět
kaspar.rudolf
No nazdar, Grizly. Tvé námitky vůči nášivkám jsi jistě mohl, ale zřejmě nechtěl, napsat slušnějším způsobem. Tvá přezdívka Tě neopravňuje k sekání drápem, hrubému vyjadřování, asi neplníš úkoly Žlutého kvítku. Užívání nášivek je v řadě případů výhodné, "cenu" kovového odznaku to nesnižuje a nenahrazuje ho. Tak jako nášivka kovovou skautskou lilii. O tom, kdo to "vymyslel" a proč, se můžeš dočíst na těchto stránkách v úplném zápisu z posledního PONSu. Doporučuji Ti: posuzuj, ale bezdůvodně neodsuzuj, ať je z Tebe moudrý Medvěd. Pegas
 
15. 10. 2007, 20:40   odpovědět
Hwaelos
Věřím, že jste důvody měli. Na druhou stranu za tím vidím obrovskou nevýhodu v tom, že našívací "odznak" je nepřenosný. Skauti si ho mohou přišít třeba na kroj, ale pokud to udělají, nemohou se chlubit jeho nošením i v běžné praxi.
 
14. 10. 2007, 16:15   odpovědět
Grizzly
Hahaha... ...slovo,,kravina" není přece neslušné slovo ne ?
 
22. 10. 2007, 15:53   odpovědět
Krutorek
To sice není, ale je velice neslušné do kravince šlápnout.
 
24. 10. 2007, 19:55   odpovědět
Jirka
Dyk se nic nestalo ne ? Co se tu zabejváte takovejma blbostma ? Někdo řekne kravina, a vy se můžete zbláznit. Vždyť šlo jen o názor ne ?
 
21. 7. 2007, 17:44   odpovědět
Pegas
Milý Grizzly, po novém zvážení Tvého i svého textu k nášivkám se Ti musím omluvit. Ne za výtky k Tvým výrazům "... kraviny ...", ale za to, že jsem nvůbec neocenil Tvůj zájem o zachování krásy Březového lístku. Budu rád, když mi sdělíš svou e-mailovou adresu, rád bych Ti napsal víc. Pegas
 
14. 10. 2007, 16:07   odpovědět
Grizzly
Ahoj. Posílám ti svůj mail: becv.jiri@seznam.cz
20. 6. 2007, 12:39   odpovědět
Honza
ahoj poraďte jak se dá získat březoví lístek?kde seženu nějakou přihlášku nebo tak něco?
 
27. 6. 2007, 10:56   odpovědět
Tatanka
AHoj, jen drobné upřesnění: kontakty na správce pyramid najdeš v rubrice "kontakty".
 
22. 6. 2007, 17:23   odpovědět
Pegas
Milý Honzo. Věřím, že jsi se z našich stránek dověděl, že odznak Bžezový lístek se získává za činnosti, které vytvářejí přátelství. Jsem rád, že zřejmě i Ty chceš někoho navrhnout k jeho udělení. Spoj se, prosím, s Tobě územně nejbližším správcem Pyramidy, kontakty najdeš v rubrice Pyramida. Ten Ti jistě rychle poradí. Hodně zdaru přeje Pegas
 
12. 7. 2009, 20:53   odpovědět
honza
ahoj, tak sem se spojil a navrhl jsem pár BL jsem rád že mohu šířit březové lístky i já . Jen mne mrzí, že dodnes nemám jmenovací dekret. sice jsem jej vyděl podepsaný, ale dodnes jsem jej neobdržel. takže vlastně nevím jestli jsem nositelem 2 stupně nebo ne.
9. 5. 2007, 14:54   odpovědět
Bílý Riki(7) Tábor
Vážení přátelé, ve čtvrtek 24. května v 10 hodin při zahájení táborské Bambiriády bude udílení Březových lístků... Zveme všechny ve čtvrtek do Tábora na náměstí T. G. Masaryka, v pátek do Sezimova Ústí na náměstí t: Bati a v sobotu opět do Tábora na historické Tržní náměstí. Program a bližší informace na www.bambiriada.cz pod kolonkou Tábor
 
25. 5. 2007, 08:55   odpovědět
Tatanka
Článek i fotky zveřejněny v rubrice "Ze života". Gratulace všem nositelům...
16. 3. 2007, 09:07   odpovědět
Zuzka
co bych mela delat, kdyz bych chtela kamaradce navrhnout brezovy listek? neznam nikoho, kdo uz ho ma a mohl by to podepsat.. da se zacit od nuly? jak?
 
16. 3. 2007, 10:21   odpovědět
Břeťa
Zuzko,
Ty sama už jsi nositelkou BL ? Pokud ano, tak to bude jednodušší - stačí připravit diplomek (vzor asi máš ve svém), napsat zač BL navrhuješ a pak určitě najdeme cestu, jak najít další kamarády - nositele k podpisu. No a pokud ne, tak Ti s tím určitě taky pomůžu. Tak se ozvi.
Břeťa
 
19. 3. 2007, 10:27   odpovědět
Zuzka
ja nejsem nositelkou BL, takze proto nevim, jak na to..
 
19. 3. 2007, 17:21   odpovědět
Tatanka
Ahoj Zuzko, v nejbližších dnech bude na stránce "kontakty" zveřejněn seznam strážců pyramid z celé republiky. Nejlepší bude, když napíšeš někomu ze svého nejbližšího okolí a on ti jistě poradí a může ti poskytnout příslušný odznak...
 
29. 3. 2007, 21:13   odpovědět
Břeťa
Tak už si se Zuzkou píšeme přímo. O výsledku budeme všechny informovat.
BB, :-))
 
29. 3. 2007, 22:05   odpovědět
Tatanka
Tak to je super, jak to pěkně funguje =o)
28. 2. 2007, 01:05   odpovědět
Tatanka
Zde máte jako nositelé i udělovatelé prostor pro nezávazné povídání o BL. Těším se na vaše přispěvky... =o)

Zprávy z Březového lístku

12. listopadu 2019

Dovolujeme si pozvat všechny zájemce o dění v hnutí kolem Březových lístků a CVVZ na tradiční setkání QUO VADIS, které se tentokrát bude konat v Českých Budějovicích v termínu 17. - 19. 1. 2020.
Více zde.

12. září 2019

GALÉNŮV NADAČNÍ FOND POŽÁDAL O REGISTRACI OCHRANNÉ ZNÁMKY BL Proč? Čtěte v našem rozhovoru zde.

1. srpna 2018

V termínu od 10.-26.8.2018 nebude z důvodu dovolené probíhat distribuce BL ani aktualizace pyramidy. Všechny objednávky a hlášenky budou postupně zpracovány až po 27.8.2018. Děkujeme za pochopení :)

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Nositelé březového lístku

Březové lístky se udělují ve všech krajích ČR i na Slovensku. Mezi jejich nositele patří také členové těchto organizací:

  • Junák
  • Duha
  • A-TOM
  • Klub českých turistů
  • Zálesák
  • Pionýr
  • Naturo
  • ČSOP
  • a mnohých dalších
Hledání: